czwartek, 17 listopada 2011

,,Wybór” Nicholas Sparks


Kiedyś usłyszałam, że Sparks’a czytają tylko szukające miłości rozwódki. Dziwne! Przecież ja nie mam i nie miałam męża.

Dla zainteresowanych Nicholas Sparks wsławił się książką pt. ,,Pamiętnik”, na podstawie której nakręcono film ( w roli głównej Rachel McAdams i Ryan Gosling). Znany z tego, że większość jego powieści jest ekranizowana oraz z tego, że potrafi zaskoczyć czytelnika i całkowicie zmienić bieg wydarzeń. Tak też uczynił w książce pt. ,,Wybór”.

Powieść została podzielona na dwie części. W pierwszej poznajemy niejakiego Travisa Parkera, który wiedzie spokojne życie w małym miasteczku, w którym jest weterynarzem. Jest to singiel, który kocha swoje życie i swobodę. W głębi duszy pragnie tak jak jego przyjaciele założyć rodzinę. Musi się pogodzić z tym, że jego najlepsi znajomi mają inne obowiązki niż spędzanie czasu z Parkerem w barze przy butelce piwa. Obok niego mały domek wynajmuje lekarka – Gabby Holland. Na pozór miła rudowłosa kobieta, nic nieznacząca sąsiadka, która wywróci życie Parkera do góry nogami. Gabby, która przeprowadziła się specjalnie dla swojego chłopaka licząc, że ten uświadomi sobie o tym, że ma przy swoim boku kobietę jego marzeń i postanowi się wreszcie oświadczyć. Druga część to całkowity obrót spraw o sto osiemdziesiąt stopni. Co spotka Travisa i Gabby? Czy to właśnie rudowłosa jest jego kobietą marzeń? A może druga część opowiada zupełnie o czymś innym?

Nie chcę zdradzać, co wydarzy się potem z głównymi bohaterami, ponieważ dalsze czytanie całkowicie zaskakuje odbiorcę. A to jest przecież fantastyczne w książkach. Powieść nie nudzi oraz w pewien sposób przywiązuje nas do losów tych młodych ludzi. Mogę zdradzić, że trochę sobie nad nią popłakałam. Opowieść o życiu, podejmowaniu bardzo trudnych decyzji i o sile uczucia.

1 komentarz:

  1. też nie jestem rozwódką ale książki Sparksa uwielbiam... tę dostałam w prezencie urodzinowym od koleżanki i bardzo przypadła mi do gustu, z resztą jak wszystkie pozycje Autora

    OdpowiedzUsuń