czwartek, 2 lutego 2012

,,Martwe Jezioro" Olga Rudnicka

Autorką "Martwego Jeziora" jest Olga Rudnicka, z którą (jak później odkryłam) mam wspólną pasję. Jest nią fascynacja literaturą Stephena Kinga. Oprócz tego, Olga Rudnicka to młoda pisarka mająca zaledwie 24 lata, a już posiada na swoim koncie tak interesujące książki, jak chociażby "Martwe Jezioro", "Zacisze 13. Powrót".

Historia obraca się wokół trzydziestoletniej singielki o imieniu Beata. Kobieta tknięta wewnętrznym przeczuciem oraz po przeczytaniu artykułu o grupach krwi sprawdza, czy jest spokrewniona ze swoją rodziną. W końcu musi przyznać, że w żaden sposób nie jest związana ze swoją siostrą oraz z rodzicami. W rozwiązaniu zagadki jej pochodzenia pomaga jej prywatny detektyw, jej najlepsza przyjaciółka Ulka, która wykorzystuje każdą sposobność by wyswatać ją ze swoim starszym bratem Jackiem. Do odkrycia prawdy może dojść w niedługim czasie, gdyż jej "rodzinka" po dwóch latach niekontaktowania się ze swoją "córką", zaprasza Beatą na ślub jej "siostry". Bohaterka dowiaduje się od detektywa, że jedynym źródłem by odkryć całą prawdę jest jej rodzina. Czy Beacie uda się poznać historię swojego pochodzenia? Jakie rewelacje czekają na nią w jej rodzinnym domu? 

Olga Rudnicka poruszyła dość poważny temat jakim jest szukanie prawdy o sobie samym. Tę prawdę próbowała poznać Beata, ale nie w sposób zatrważający i smutny. W książce owszem można było odczuć nieszczęście, ale nie w nadmiarze. Tak na prawdę Olga napisała "Martwe Jezioro", w taki sposób by móc czuć się, jak prywatny detektyw, a nie jak Beata Rostowska. Tematyka książki bardzo trudna, ale nie przekłada się to na tempo czytania. Zawarty w niej humor oraz ciekawe postacie nadają jej lekkość i ciekawość. Osobiście uważam, że nie zmarnowałam czasu na jej przeczytanie. Przeciwnie, nie mogłam się od niej oderwać. Fascynująca i zabawna powieść polecana także przez moją babcię ;-)

3 komentarze:

 1. Jak trudne sprawy normalnie :D. Jak przeczytam wszystkie części PLL, to się wezmę za te twoje książki bejbe ;*.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka ciekawa, podobnie jak jej II cz. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba zaryzykuję, chociaż na ogół nie czytam takich książek:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń